KRYEFAQJA » LAJME » Euro 2016 » FSHF nderon Kadarenë dhe Agolllin
kadare, dritero agolli, fanelle e personalizuar, nderohen nga fshf

FSHF nderon Kadarenë dhe Agolllin

Federata Shqiptare e Futbollit ka nderuar dy figura të shquara të artit shqiptar, Ismail Kadare dhe Dritëro Agolli. Presidenti i FSHF-së, Armand Duka ua ka dhuruar fanellat e personalizuara dy shkrimtarëve shqiptarë. Ata e kanë quajtur një sukses të madh në historinë e popullit shqiptar, kualifikimin e kombëtares shqiptare në finalet e Evropianit, Francë 2016.

Sicred