KRYEFAQJA » LAJME » Frika nga dhuna, tre gra denoncojnë burrat për dhunë brenda 24 orëve
Durrës, burri vret gruan në gjaknxehtësi e sipër

Frika nga dhuna, tre gra denoncojnë burrat për dhunë brenda 24 orëve

Rastet e dhunës në familje nuk kanë të sosur. Frika për tu shëndruar në viktimën e radhës ka cuar tre bashkëshorte në denoncimin për dhunë pranë drejtorisë së policisë në Tiranë. Tre persona janë arrestuar për ushtrim të dhunës ndaj gruas, brenda 24 orëve. Një 40 vjecar është arrestuar pas telefonatës së gruas së tij, pasi ushtroi dhunë, ndërsa një 25 vjecar është kapur teksa dhunonte kunatën dhe motrën e saj. Një 42 vjecar ka përfunduar në pranga pasi ka dhunuar dhe kanosur gruan e tij.
Rastet janë rikthyer pas ngjarjes së fundit kur 53-vjecari vrau ish gruan e tij gjyqtare.

Sicred