KRYEFAQJA » LAJME » Fondet sekrete greke, ministri Bushati i përgjigjet kreut të PDIU
Kush bërtet i dëshpëruar për t’u faktorizuar në hartën e nacionalizmit ballkanik, s’ka lidhje me çështjen kombëtare e as me vendosmërinë e qeverisë së Edi Ramës, që përfshiu në bisedime me fqinjin jugor të gjitha çështjet që i kishte mbuluar pluhuri i harresës. Nacionalizëm për tepsi”, u shpreh Bushati.

Fondet sekrete greke, ministri Bushati i përgjigjet kreut të PDIU

Ministri i jashtëm Ditmir Bushati ka reaguar pasi kreu i PDIU Shpëtim Idrizi e konsideroi situatën si emergjente mbi çështjen e fondeve sekrete greke për disa portale dhe media shqiptare dhe kërkoi nga presidenti mbledhje e KS. “Kush bërtet i dëshpëruar për t’u faktorizuar në hartën e nacionalizmit ballkanik, s’ka lidhje me çështjen kombëtare e as me vendosmërinë e qeverisë së Edi Ramës, që përfshiu në bisedime me fqinjin jugor të gjitha çështjet që i kishte mbuluar pluhuri i harresës. Nacionalizëm për tepsi” deklaroi zoti Bushati. 

Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com