KRYEFAQJA » LAJME » Fluks i madh qarkullimi në Pikën Kufitare Muriqan

Fluks i madh qarkullimi në Pikën Kufitare Muriqan

Sezoni i sivjetëm turistik po shoqërohet me një fluks të lartë  kalimesh në pikat në të gjitha pikat kufitare të Shqipërisë. Në pikë kalimin e  Muriqanit, në kufirin mes  Shqipërisë dhe Malit te Zi, sidomos në fundjave, krijohen rradhë  kilometrike automjetesh, kryesisht  në dalje. Udhëtarët ankohen për  pritjen e gjatë në kufi, ndërkohë që  autoritetet thonë se po punojnë me procedura të përshpejtuara  dhe personel të dyfishuar për përballimin e fluksit. Ardian Hoti i RTSH sjell materialin.

Sicred