KRYEFAQJA » LAJME » Fleckenstein uron: “Urime! Jam shumë i lumtur! Shqipëria e meriton!”
Fleckenstein uron: “Urime! Jam shumë i lumtur! Shqipëria e meriton!"

Fleckenstein uron: “Urime! Jam shumë i lumtur! Shqipëria e meriton!”

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, Knut Fleckenstein, ishte i pari që uroi Shqipërinë për çeljen e negociatave me BE. “Urime! Jam shumë i lumtur. Një hap i madh përpara për Shqipërinë! Rekomandim i pakushtëzuar nga komisioni i BE-së për hapjen e negociatave. Shqipëria e meriton! Dhe tani ne presim që të bien dakord gjithashtu në Këshill”, shkruan zoti Fleckenstein në Twitter.

Sicred