KRYEFAQJA » LAJME » Kulturë » Fituesi i Fest ’56 Bushpepa: Jam shumë i lumtur! Falenderoj RTSH!

Fituesi i Fest ’56 Bushpepa: Jam shumë i lumtur! Falenderoj RTSH!

Rokeri i njohur shqiptar Eugent Bushpepa me këngën “Mall” u shpall unanimisht fitues i Fest’56, i cili u mbyll mesnatën e së shtunës në Pallatin e Kongreseve në Tiranë. Në intervistën e parë pas marrjes së kupës, ai në fjalët e para falenderoi RTSH dhe jurinë për vlerësimin dhe tha se do të jepte maksimumin në përfaqësimin e Shqipërisë në Eurosong që do të organizohet më 18 maj 2018 në Lisbonë të Portugalisë. Me fituesin e Fest ’56 bisedoi gazetarja e RTSH Mira Tuci.

Sicred