KRYEFAQJA » LAJME » Finalja e superkupës, Skenderbeu – Laçi
Finalja e superkupës, Skenderbeu - Laçi

Finalja e superkupës, Skenderbeu – Laçi

Skënderbeu dhe Laçi do të matin forcat në finalen e superkupës, të mërkurën në orën 20.00 në  Stadiumin Kombëtar ”Qemal Stafa” në Tiranë. Për ”Ujqërit e dëborës” kjo është finalja e pestë rardhazi dhe, e dyta me skuadrën e Laçit. Në përballjen e dy viteve më parë në 18 gusht 2013, Skënderbeu fitoi me penallti ndaj ekipit laçian, pasi koha e rregullt dhe ajo shtesë mbaroi në barazim 1-1.

Sicred