KRYEFAQJA » LAJME » Fier, shpërthen transformatori, ngelet pa energji një pjesë e qytetit dhe spitali

Fier, shpërthen transformatori, ngelet pa energji një pjesë e qytetit dhe spitali

Një transformator i një kabine në lagjen 1 Maji në Fier, ka shpërthyer duke lënë pa energji elektrike një pjesë të kësaj lagjeje dhe përkohësisht edhe spitalin e qytetit.  Zjarri ka rënë pranë lavanderisë së spitalit, në një objekt privat. Si pasoje e flakëve, ka vetëm dëme materiale. Zjarrëfikësit kanë shkuar të parët në vengjarje për shuarjen e flakëve, ndërsa edhe një grup hetimor po punon për verifikimin e plotë të shkaqeve të ngjarjes. Korrespodentët e RTSH në terren, raportojnë se në spital është mundësuar energjia me gjenerator.

Sicred