KRYEFAQJA » LAJME » Kulturë » Fest ’56, këngë, por edhe modë
Fest '56, këngë, por edhe modë

Fest ’56, këngë, por edhe modë

Organizatorët e Fest ’56 kanë bërë një zgjedhje origjinale sa i përket prezantimit të këngëve në natën finale të festivalit. Krahas Jonida Shehut dhe Adi Krastës janë ftuar edhe modele të stilisteve të njohura nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia. Ato kanë sjellë krijimet me të bukura duke i shtuar vlerat jo vetëm muzikore të spektaklit Fest ’56 në valët e RTSH.

Sicred