KRYEFAQJA » LAJME » Partizani- Skënderbeu, tifozët përplasen me policinë
Trazirat në "Elbasan Arena", FSHF dënon Partizanin dhe Skënderbeun të luajnë pa tifozë

Partizani- Skënderbeu, tifozët përplasen me policinë

Takimi Partizani-Skënderbeu, takimi kryesor i javës së 9-të i Superligës, i zhvilluar në stadiumin “Elbasan Arena”, ka ofruar të dielën pamje të pazakonta të përplasjes mes tifozëve dhe policisë. Gjithçka ndodhi pak minuta para përfundimit të takimit, kur tifozët e Partizanit kërkuan të hynin në fushë në shenjë proteste ndaj një ndërhyrje të gabuar të një futbollisti korçar ndaj një futbollisti të Partizanit. Policia ndërhyri energjikisht. Disa tifozë u plagosën, mes tyre dhe një tifoze e cila u çua në spital. Takimi i cili u ndëpre për minuta të tëra përfundoi 0-0.

JAVA 9

 

DATA QYTETI ORA NDESHJA REZ
29.10.2016 Kukës 14:00 Kukësi – Luftëtari 1 – 0
Emini 61′
30.10.2016 Vlorë 14:00 Flamurtari – Korabi 4 – 1
Plaku 22′ (0-1), Busic 30′ (1-1), Telushi 43′ (2-1 penallti), Busic 76′ (3-1), Fazliu 88′ (4-1)
30.10.2016 Durrës 14:00 Teuta – Laçi 3 – 1
Magani 13′ (1-0), Bangal 16′ (2-0), Cyrbja 61′ (3-0), Pinto Junior 90’+3′ (3-1)
30.10.2016 Laç 14:00 Tirana – Vllaznia 0 – 0
30.10.2016 Elbasan 17:00 Partizani – Skënderbeu 0 – 0

 

NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. + / – PIKË
1. Skënderbeu 9 6 2 1 11 3 8 20
2. Partizani 9 5 3 1 10 1 9 18
3. Kukësi 9 4 5 0 10 4 6 17
4. Tirana 9 3 5 1 9 5 4 14
5. Vllaznia 9 2 5 2 5 6 -1 11
6. Luftëtari 9 3 1 5 5 12 -7 10
7. Flamurtari 9 2 3 4 12 14 -2 9
8. Teuta 9 2 2 5 7 11 -4 8
9. Laçi 9 1 4 4 4 9 -5 7
10. Korabi 9 1 2 6 4 13 -9 5
Sicred