KRYEFAQJA » LAJME » Fati i Tahirit në parlament

Fati i Tahirit në parlament

Parlamenti shqiptar pritet të vendosi sot mbi kërkesën e prokurorisë së krimeve të rënda e cila ka kërkuar ndalimin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, i cili akuzohet si organizator i disa aferave të prodhimit dhe shpërndarjes së drogës.
Pas debateve të forta në Këshillin e Rregullores Imunitetit dhe Mandateve, maxhoranca dhe opozita janë ndarë ekstremisht. Maxhoranca thotë se është e gatshme që të japi leje për hetimin e zotit Tahiri, ndërsa opozita kërkon arrestimin e tij. Palët kanë përgatitur raporte të ndara.

Sicred