KRYEFAQJA » LAJME » Kulturë » Eurosong 2018, sot nata e Bushpepës
Eurosong 2018, sot nata e Bushpepës

Eurosong 2018, sot nata e Bushpepës

Mbarë opinioni artëdashës shqiptar po e mban të mbërthyer vemendjen në Lisbonë ku sot nis Eurosong 2018. Ylli i muzikës shqiptare Eugent Bushpepa, i cili përfaqëson Shqipërinë me këngën “Mall”, fituese në Fest ’56 në RTSH, do të këndoj sot i treti pas përfaqësuesve të Azerbaixhanit dhe Islandë. Një ditë më parë Eugent Bushpepa dhe ekipi i tij pushtuan skenën gjatë provës gjenerale. Kënga “ Mall” u prit me ovacione nga publiku i pranishëm. Zëri i  Bushpepës deri me tani konsiderohet një nga vokalet më të rralla dhe më të fuqishëm të këtij Eurovizioni. Ai shoqërohet nga instrumentistët: Denis Hima, Gerti Hima, Besnik Nikolli dhe back vocalistet Erinda Agolli, Greta Radovani. Ju mund t’a ndiqni drejtpërdrejt në RTSH1 HD, www.rtsh.al dhe në Aplikacionin RTSH tani!

Sicred