KRYEFAQJA » LAJME » Kulturë » Eurosong 2018 drejt finales të së shtunës, shqiptarët me tre këngëtarë
Eurosong 2018 drejt finales të së shtunës

Eurosong 2018 drejt finales të së shtunës, shqiptarët me tre këngëtarë

Në Lisbonë ka përfunduar nata e dytë e Eurosong 2018, ku janë përzgjedhur edhe dhjetë këngët e tjera finaliste të natës së tretë që do të mbahet mbrëmjen e së shtunës. Shqiptarët po përjetojnë ndjenja të forta nacionaliste, pasi si rrallë në historinë e Eurovizioni në finale janë tre këngëtarë shqiptarë. Eugent Bushpepa përfaqëson Shqipërinë, Ermal Meta Italinë dhe Eleni Furera Qipron. Këngët e tyre mjaftë të vlerësuara, sjellin histori jetësore, ngjarje emigracioni të vendit të vogël të Ballkanit. Ashtu si dy netët e para RTSH do ta sjelli natën finale drejtëpërdrejtë në platformën televizive, web dhe telefoni celulare.

Sicred