KRYEFAQJA » LAJME » Euro 2020, Shqipëria në grupin H
Euro 2020, Shqipëria në grupin H

Euro 2020, Shqipëria në grupin H

Franca, Islanda, Turqia, Shqipëria, Moldavia dhe Andorra do të jenë në grupin H të eliminatoreve të EURO 2020. Kjo u bë e ditur pas shortit të hedhur të dielën në Dublin. Kosova është në grupin A me Anglinë, Çekinë, Bullgarinë dhe Malin e Zi. “Do luftojmë për më mirë” tha traineri Panuçi menjëherë pas hedhjes së shortit. Duke pranuar se Franca është favorite për vendin e  parë, zoti Panuçi tha se do luftjmë për vendin e dytë.

 

Grupi A

1- Angli

2- Republika Çeke

3- Bullgari

4- Mali i Zi

5- Kosova

Grupi B

1- Portugali

2- Ukrainë

3- Serbi

4- Lituani

5- Luksemburg

Grupi C

1- Holanda

2- Gjermani

3- Irlanda e Veriut

4- Estonia

5- Bjellorusi

Grupi D

1- Zvicra

2- Danimarkë

3- Irlanda

4- Gjeorgjia

5- Gjibraltar

Grupi E

1- Kroacia

2- Uells

3- Sllovakia

4- Hungaria

5- Azerbajxhan 

Grupi F

1- Spanja

2- Suedi

3- Norvegjia

4- Rumania

5- Ishujt Faroe

6– Malta

Grupi G

1- Polonia

2- Austria

3-  Izrael

4- Sllovenia

5- Maqedoni

6- Letoni

Grupi H

1- Franca

2- Islandë

3- Turqi

4- Shqipëria

5- Moldavia

6- Andora

Grupi I

1- Belgjika

2- Rusia

3- Skocia

4- Qipro

5- Kazakistan

6- San Marino

Grupi J

1- Italia

2- Bosnje-Hercegovinë

3- Finlanda

4- Greqia

5- Armenia

6- Lihteshtejn

 

Sicred