KRYEFAQJA » LAJME » Euro 2016 » “Euro 2016”: De Biazi publikon emrat e 23 lojtarëve
"Euro 2016": De Biazi publikon emrat e 23 lojtarëve

“Euro 2016”: De Biazi publikon emrat e 23 lojtarëve

Traineri i kombëtares shqiptare Xhani De Biasi ka bërë publike mbrëmjen e së martës emrat e 23 lojtarëve, me të cilët Shqipëria do të marri pjesë në finalet e “Euro 2016” në Francë.
Në portë do të jenë Etrit Berisha, Alban Hoxha dhe Orges Shehi.
Mbrojtës janë Arlind Ajeti, Nasër Aliji, Mergim Mavraj, Lorik Cana, Elseid Hysaj dhe Frederik Veseli.
Mesfushorë u përzgjodhën Ansi Agolli, Ledian Memushaj, Ergys Kaçe, Andi Lila, Migjen Basha, Odise Roshi, Ermir Lenjani, Taulant Xhaka, Amir Abrashi dhe Burim Kukeli.
Në sulm do të jenë Bekim Balaj, Sokol Cikalleshi, Armando Sadiku dhe Shkëlzen Gashi.

Sicred