KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Erion Veliaj në Vienë
erion veliaj, viene, homologen e tij, austri, takim

Erion Veliaj në Vienë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, zhvilloi një vizitë zyrtare në Vienë të Austrise, me ftese te homologut te tij, Michael Häupl. Dy kryebashkiakët diskutuan mbi zhvillimet urbanistike ne të dy qytetet. kryebashkiaku i Vienës vleresoi punën e bërë nga Veliaj për menaxhimin e kryeqytetit të Shqipërisë, duke i dorezuar edhe “Pllaken e Arte te Bashkise”. Vizita e kryebashkiakut Veliaj në Vienë ishte ne vijim të një fushate të gjerë për promovimin e Tiranes si një destinacion i mirë investimesh dhe turizmi. Kryetari i Bashkise se Tiranes e ka nisur kete fushate prej nje viti, duke u ndalur me heret edhe në Gjermani, Itali, Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Kinë.

Sicred