KRYEFAQJA » LAJME » Kulturë » Elbasan: Mbrëmje festive, nderohen Sejdini dhe Sadiku
Elbasan: Mbrëmje festive, nderohen Sejdini dhe Sadiku

Elbasan: Mbrëmje festive, nderohen Sejdini dhe Sadiku

Qendra e Artit të Bashkisë Elbasan përmbylli aktivitetet në një mbrëmje festive nderimi, në teatrin “Skampa”. Pjesë nga kompozitorët më të shquar shqiptarë dhe botërorë erdhën nën interpretimin e orkëstrës filarmonike të Elbasanit në bashkëpunim me orkestrën e Radiotelevizionit Shqiptar nën drejtimin e Jetmir Barbullushit.

Në këtë mbrëmje bashkia ndau dhe vlerësimet “Qytetar Nderi” për piktorin Bukurosh Sejdini, pas vdekjes, dhe për futbollistin e kombëtares shqiptare Armando Sadiku.

Sicred