KRYEFAQJA » LAJME » E Shtune, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Shtune, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Vendi yne do të ndikohet nga masa ajri të qëndrueshme . Moti do të jetë me diell dhe vransira të pakta në relivet malore.
Temperaturat
Zonat malore 4/24 gradë celcius
Zonat e uleta  8/26 gradë celcius
Zonat bregdetare 12/26 gradë celcius
Era do të jetë e lehtë Jugperendim (SW) me shpejtësi 7 m/sek. Valëzimi në detet Adriatik dhe Jon do të jetë i qetë 2 ballë.
Kosova do të ndikohet nga masa ajri të freskëta kontinentale  . Moti do të jetë me diell dhe vransira të pakta në relivet malore të shoqëruar me mjegull përgjatë luginave. Temperaturat do të luhaten nga 5/21 gradë celcius.
Sicred