KRYEFAQJA » LAJME » E Shtune 7 Tetor 2017 moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Shtune 7 Tetor 2017 moti në Shqipëri dhe Kosovë

Shqipëria sot do të ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të paqëndrueshme të ftohta me origjinë nga Europa veriore. Moti do të jete i vranët me rreshje shiu dhe rreshje bore në Veri dhe zonen Verilindore në pjesen e parë të ditës. Pasdite rreshjet do të nderpriten. Era do të jetë me drejtim Veriperendim (NW) me shpejtesi deri në 20 m/sek , valezimi do të jetë 5-6 ballë në det të hapur.
Temperaturat
Zonat malore 1/13 gradë celcius
Zonat e uleta 10/20 gradë celcius
Zonat  bregdetare 12/20 gradë celcius
Kosova sot do të ndikohet nga masa ajri të ftohta të paqëndrueshme. Moti do të jetë i vranët me rreshje shiu dhe rreshje bore . Temperaturat do të luhaten në vlera nga 2 deri në 6 gradë celcius.
Sicred