KRYEFAQJA » LAJME » E Shtunë 4 Nëntor 2017 , moti në Shqipëri dhe Kosovë
E Shtunë 16 Dhjetor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Shtunë 4 Nëntor 2017 , moti në Shqipëri dhe Kosovë

Shqipëria sot po ndikohet nga vlera të larta të presionit atmosferik. Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësia të pakta deri në mesatare në Verilindje dhe Juglindje. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 7m/sek, përjashtuar bregdetin e Adriatikut ku shpejtësia e erës do të arrijë deri në 15 m/sek. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri ne 1,25 meter.

Temperaturat

Zonat malore 4/15 gradë celcius

Zonat e ulëta 4/22 gradë celcius

Zonat bregdetare 7/21 gradë celcius

Kosova për ditën e sotme do të ndikohet nga masa ajri të ftohta veriore. Moti do të jetë i kthjellët dhe vranësira mesatare. Temperaturat do të luhaten nga 5 gradë vlera më e ulët në mëngjes deri në 13 gradë celcius vlera më e lartë në mesditë.

Sicred