KRYEFAQJA » LAJME » E Shtune 28 Tetor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Shtune 28 Tetor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Shqipëria sot po ndikohet nga masa ajri relativisht të paqëndrueshme me origjinë Veriperendimore. Moti do të jetë ne pjesen e parë të ditës me altrenime vranesirash dhe rreshej të pakta shiu në juglindje. Pjesa e dyte e ditës deri në mbrëmje moti do të jetë i kthjellët. Era do të jetë Verilindje me shpejtësi deri në m/sek , valezimi do te jete i forces  4 me lartesi vale 1,25 deri ne 2,25 meter.

Temperaturat

Zonat malore 8/ 12 gradë celcius

Zonat e uleta 11/21 gradë celcius

Zonat bregdetare 12/21 gradë celcius.

Kosova do të ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të paqëndrueshme. Moti do të jetë i vranët me rreshje shiu të herpashershme.

Temperaturat do të luhaten në vlera nga 5 deri në 13 gradë celcisu vlera më e lartë në mesdite.

Sicred