KRYEFAQJA » LAJME » E Shtunë 23 Dhjetor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë
E Shtunë 16 Dhjetor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Shtunë 23 Dhjetor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Shqiperia sot dt 23 Dhjetor 2017 po ndikohet nga presion i larte atmosferik. Moti per oret ne vijim do jete me kthjellime dhe vranesira te pakta ne zonat malore. Era do te jete me drejtim Verilindje (NE) me shpejtesi 8-10 m/sek. Valezimi do te jete i forces 3 me lartesi 0,5 deri ne 1,0 meter ne det te hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale.

Zonat malore -5/3 grade celcius

Zonat e uleta – 3/13 grade celcius

Zonat bregdetare 3/14 grade celcius

Kosova per diten e sotme po ndikohet nga masa ajri te ftohta veriore. Moti do jete me vranesira mesatare deri te dendura te shoqeruar me mjegull. Temperaturat ne ekstremet e tyre do te luhaten -3 grade Celcius vlera me e ulet ne mengjes deri ne 2 grade vlera me e larte ne mesdite.

Meteorologe. Rezarta Xhakollari

Sicred