KRYEFAQJA » LAJME » E Shtune 21 Tetor 2017 moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Shtune 21 Tetor 2017 moti në Shqipëri dhe Kosovë

Shqipëria sot po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të qëndrueshme. Moti do të jetë me kthjellime dhe vranesira të pakta deri në mesatare në Ultësiren perendimore. Era do të jetë e lehtë me drejtim Jugperendim (SW) me shpejtësi 6 m/sek . Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,1 deri në 0,5 meter.
Temperaturat
Zonat malore 8/24 gradë celcius
Zonat e uleta 8/26 gradë celcius
Zonat bregdetare 12/25 gradë celcius.
Kosova po vazhdon të ndikohet nga presioni i lartë atmosferik . Moti do të jetë me kthjellime dhe mjegull në orët e para të ditës. Temperaturat do të luhaten nga 7 gradë vlera më e ulët në mëngjes deri  në 24 gradë celcius vlera më e lartë në mesditë.
Sicred