KRYEFAQJA » LAJME » E shtunë 10 shkurt 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë
E shtunë 10 shkurt 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E shtunë 10 shkurt 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit do te ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore te paqendrueshme te cilat do te kushtezojne ne vendin tone mot me rreshje shiu dhe renie te temperaturave.

E Shtune 10 Shkurt 2018

Diten e Shtune dt 10 Shkurt i gjithe vendi do te perfshihet nga rreshje shiu dhe rreshje bore ne zonat Juglindore dhe Verilindore. Era do te jete me drejtim Verilindje (NE) m shpejtesi deri ne 10-25 m/sek ne bregdet. Valezimi do te jete i forces 5 lartesi vale 2,5 deri ne 4,0 meter ne det te hapur.

Temperaturat min dhe max

Zonat malore 0/5

Zonat e uleta 6/11

Zonat bregdetare 8/13

Kosova per diten e Shtune dt 10 Shkurt do te jete me mot te vranet me rreshje shiu dhe rreshje bore. Temperaturat ne ekstremet e tyre do te luhaten ne vlera nga 0 grade ne mengjes deri ne 4 grade Celcius ne mesdite.

E Diel 11 Shkurt 2018

Edhe dita e Diel dt 11 Shkurt moti do te mbetet me vranesira te shoqeruara me rreshje shiu dhe rreshje bore ne zonat malore. Era do te jete me drejtim Jugperendim (SW) me shpejtesi deri ne 8-15 m/sek ne bregdet. Valezimi do te jete i forces 4 lartesi vale 1,5 deri ne 2,5 meter ne det te hapur.

Temperaturat min dhe max

Zonat malore 1/4

Zonat e uleta 5/11

Zonat bregdetare 8/12

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

Sicred