KRYEFAQJA » LAJME » E Premte, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Premte, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Shqipëria sot do të do të jetë në ndikimin e masave ajrore të paqëndureshme. Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura. Në mesditë parashikohen rrreshje të pakat shiu në Jug
dhe zonen qëndrore. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpjetësi derin në 10 m/sek në bregdet, valëzimi do të jetë deri në 4 ballë në detet Adriatik dhe jon.
Temperatruat
Zonat malore 10/18 gradë celcius
Zonat e uleta 14/25 gardë celcius
Zonat bregdetare 15/25 gradë celcius
Kosova do të ndikohet nga masa ajri më të freskëta kontinentale. Moti do të jetë me vranesira dhe mjegull në orët e para të ditës.
Temperaturat do të luhaten  10 gradë në mengjes deri në 16 gradë celcius në mesditë.
Sicred