KRYEFAQJA » LAJME » E Premte 6 Tetor 2017 moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Premte 6 Tetor 2017 moti në Shqipëri dhe Kosovë

Shqipëria sot do të ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të paqëndrueshme. Moti do të jetë me vranësira mesatare deri te dendura të cilat në zonën Veriperendimore dhe zonen Qëndrore do të shoqërohen me rreshje shiu në mesdite dhe pasdite. Era do të jetë me drejtim Jugperendim (SW) me shpejtësi  10-20m/sek. Valëzimi në detet Adriatik dhe Jon do të jetë i forces 5 deri në 6 ballë në det të hapur.
Temperaturat
Zonat malore 8/22 gradë celcius
Zonat e uleta 12/26 gradë celcius
Zonat bregdetare 14/26 gradë celcius
Kosova do të ndikohet nga masa ajri të paqëndrueshme. Moti  do të jetë me vranesira mesatare të cilat pasdite do të vijnë në shtim duke u shoqeruar me reshje shiu. Temperaturat do të luhaten në vlera 9 deri në 21 gradë celcius.
Sicred