KRYEFAQJA » LAJME » E Premte 27 Tetor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Premte 27 Tetor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Shqipëria sot  po ndikohet nga masa ajri të ngrohta me origjinë Mesdhetare. Moti  do të jetë me kthjellime dhe vranësira deri përgjatë ultësirës perendimore. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 15 m/sek , valëzimi në det do të jetë i forcës 3 , lartesia e valës 0,5 – 1,25 meter.

Temperaturat

Zonat malore 4/23 gradë celcius

Zonat e uleta 8/25 gradë celcius

Zonat bregdetare 10/24 gradë celcius

Kosova sot do të ndikohet nga vlera të larta të presionit atmoferik . Moti do të jetë me diell dhe shtim vranësirash në orët pasdites. Temperaturat do të luhaten në vlera nga 5 deri 20 gradë celcius.

Sicred