KRYEFAQJA » LAJME » E Premte 22 Dhjetor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Premte 22 Dhjetor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Shqipëria sot, e premte 22 Dhjetor, 2017 po vazhdon të jetë nën ndikimin e masave ajrore të ftohta.
Moti për orët në vijim do jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonat malore.
Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 8-15 m/sek.
Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi 1,0 deri ne 1,5 metra në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale.

Zonat malore -8/3 gradë celcius

Zonat e ulëta – 3/13 gradë celcius

Zonat bregdetare -3/14 gradë celcius

Kosova për ditën e sotme po ndikohet nga masa ajri të ftohta veriore. Moti do jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare. Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten -8 gradë Celcius vlera më e ulët në mëngjes deri në 1 gradë vlera më e lartë në mesditë.

Përgatiti Rezarta Xhakollari, meteorologe.

Sicred