KRYEFAQJA » LAJME » E Premte 20 Tetor 2017 moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Premte 20 Tetor 2017 moti në Shqipëri dhe Kosovë

Shqipëria sot po ndikohet nga vlera të larta të presionit atmosferik. Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri në mesatare. Era do të jetë e lehtë me drejtim Jugperendim (SW) 6  m/sek. Valëzimi në det do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0.1 deri  në 0,5 meter.
Temperaturat
Zonat malore 8/23 gradë celcius
Zonat e uletA 9/ 27 gradë celcius
Zonat bregdetare 13/26 gradë celcius
Kosova do të ndikohet nga vlera të larta të presionit atmosferik. Moti do të jetë i kthejllët dhe me mjegull në orët e para të ditës. Temperaturat do të luhaten nga 8 deri në 24 gradë Celcius vlera më e lartë në mesdite.

Sicred