KRYEFAQJA » LAJME » E Mërkurë 25 Tetor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Mërkurë 25 Tetor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Shqipëria sot po ndikohet nga masa ajri më të freskëta me origjinë kontinentale. Moti  do të jetë me kthjellime dhe vranësira të shoqëruar me  mjegull në Verilindje dhe Juglindje.

Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 15 m/sek. Valëzimi në det do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,25 deri në 2,5 meter në det të hapur.

Temperaturat

Zonat malore 3/14 gradë celcius

Zonat e uleta 5/22 gardë celcius

Zonat bregdetare 9/23 gardë celcius

Kosova për ditën e sotme do të ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore  relativisht të  paqëndrueshme. Moti do të jetë i vranët me rreshje të pakta shiu. Temperaturat do të luhaten në vlera nga 5 deri në 13 gradë Celcius.

Sicred