KRYEFAQJA » LAJME » E Merkure 22 Nëntor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë
E martë 13 shkurt 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Merkure 22 Nëntor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Shqipëria sot dt 22 Nëntor 2017 po ndikohet nga vlera të larta të presionit atmosferik. Moti për orët në vijim do jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri në mesatare përgjate ultesirës perendimore. Era do të jetë me drejtim Jugperendim (SW) me shpejtësi 8m /sek. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 meter në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale.

Zonat malore -1/13 gradë celcius

Zonat e uleta -2/17 gradë celcius

Zonat bregdetare 4/18 gradë celcius

Kosova për diten e sotme po ndikohet nga masa ajri të qëndrueshme . Moti do jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në relievet malore. Temperaturat do të luhaten -1 gradë Celcius vlera më e ulët në mëngjes deri në 10 gradë vlera më e lartë në mesditë.

Meteorologe. Rezarta Xhakollari

Sicred