KRYEFAQJA » LAJME » E Mërkurë 10 janar 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Mërkurë 10 janar 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet masa ajri te paqendrueshme te cilat do te ndikojne edhe ne vendin tone mot te vranet dhe rreshje te pakta shiu.

E Merkure 10 Janar 2018

Dita e Merkure dt 10 Janar 2018 do te mbizoteroje mot kryesisht i vranet dhe rreshje te pakta shiu kryesisht ne bregdetin e Jugut dhe ne ultesiren perendimore.
Era do te jete me drejtim Juglindje (SE) me intesitet me te larte ne bregdetin Jon me shpejtesi maksimale deri ne 15 m/sek.
Valezimi do te jete i forces 4 me lartesi 1,0 deri ne 1,5 meter ne det te hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale.

Zonat malore 3/10 °C

Zonat e uleta 9/17 °C

Zonat bregdetare 11/18 °C

Kosova per diten Merkure do te kete mot te vranet. Temperaturat ne ekstremet e tyre do te luhaten ne vlera 2 °C vlera me e ulet ne mengjes deri ne 8 °C vlera me e larte ne mesdite.

E Enjte 11 Janar 2018

Dita e Enjte dt 11 Janar 2018 do te mbizoteroje mot kryesisht i vranet dhe rreshje shiu me intesitet te ulet deri ne mesatar.
Era do te jete me drejtim Juglindje (SW) me intesitet me te larte ne bregdetin Jon me shpejtesi maksimale deri ne 15 m/sek.
Valezimi do te jete i forces 4 me lartesi 1,2 deri ne 1,5 meter ne det te hapur.
Temperaurat do te pesojne renie .

Temperaturat minimale dhe maksimale.

Zonat malore 3/8 °C

Zonat e uleta 8/14°C

Zonat bregdetare 10/15 °C

Meteorologe. Rezarta Xhakollari

Sicred