KRYEFAQJA » LAJME » E Mërkurë 3 janar 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë
E Martë 30 janar 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Mërkurë 3 janar 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Shqipëria sot dt 03 Janar 2018 po ndikohet nga një zonë me presioni të lartë atmosferik. Moti për orët në vijim do jetë me diell përgjatë ultësirës perëndimore dhe vranësira deri mesatare në verilindje dhe juglindje. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 15 m/sek. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi 1,25 deri në 2,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale.

Zonat malore 1/7 grade celcius

Zonat e uleta 5/14 grade celcius

Zonat bregdetare 7/15 grade celcius

Kosova per diten e sotme po ndikohet nga masa ajri te qendrueshme . Moti do jete me vranesira mesatare dhe kthjellime te pakta. Temperaturat ne ekstremet e tyre do te luhaten 1 grade Celcius vlera me e ulet ne mengjes deri ne 6 grade vlera me e larte ne mesdite.

Meteorologe Rezarta Xhakollari

Sicred