KRYEFAQJA » LAJME » E Mërkurë 06 Shkurt 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Mërkurë 06 Shkurt 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia me presion të ulët atmosferik me qëndër të pozicionuar në  detin Jon e cila do të ifluencojë mot relativsht të paqëndrueshëm në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E Mërkurë 06 Shkurt 2019

E Mërkurë dt 06 Shkurt 2019  moti do të jetë me kthjellime vranësira dhe rreshje të pakta shiu në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NEmshpejtësi  maksimale deri  në 10-15 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  dtë jetë i forcës 5  ballë me  lartësi  vale 1,5 – 2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         1/7°
Zonat e  ulëta          6/14°C
Zonat  bregdetare   8/15°C
E Mërkurë 06 Shkurt  2019

Kosova pë ditën e Mërkurë dt 06 Shkurt 2019 moti do të jetë me vranësira dhe rreshje shiu. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 1° në mëngjes deri në  6°C gradë Celcius në mesditë.

E Enjte 07 Shkurt 2019

E Enjte dt 07 Shkurt 2019  moti do të jetë me kthjellime në zonën Perëndimore dhe vranësira me mjegull në zonat malore . Era do të jetë me drejtim Verilindje (NEmshpejtësi  maksimale deri  në 8-15 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  dtë jetë i forcës 4 ballë me  lartësi  vale 1,0 – 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         -1/6°
Zonat e  ulëta          4/16°C
Zonat  bregdetare   7/16°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred