KRYEFAQJA » LAJME » E Marte 31 Tetor 2017 , moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Marte 31 Tetor 2017 , moti në Shqipëri dhe Kosovë

Shqipëria sot po ndikohet nga rryma të ftohta me origjinë kontinentale. Moti do të jetë me kthjellime dhe vranesia të pakta në relievet malore. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi deri në 15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,25 meter.

Temperaturat

Zonat malore -2/12 gradë celcius

Zonat e uleta 1/19 gradë celcius

Zonat bregdetare 6/20 gradë celcius

Kosova për ditën e sotme do të ndikohet nga masa ajri të ftohta veriore. Moti do të jetë i kthjellet dhe prani të mjegulles në pjesen e parë të ditës përgjatë luginave . Temperaturat do të luhaten nga -2 gradë vlera më e ulët në mëngjes deri në 13 gradë celcius vlera më e lartë në mesdite.

Meteorologe. Rezarta Xhakollari

Sicred