KRYEFAQJA » LAJME » E Marte 3 Tetor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Marte 3 Tetor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Shqipëria sot po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore relativisht të qëndrueshme. Moti do të jetë me kthjellime përgjatë ultësires perendimore , ndërsa në zonat malore do të ketë prani të vranesirave dhe mjegull përgjatë luginave. Era do të jetë e lehtë me drejtim Perendim (W) me shpejtësi 6 m/sek. Valëzimi në det do të jetë i qetë i force 2.
Temperaturat
Zonat malore 6/23 gradë celcius
Zonat e uleta 11/26 gradë celcius
Zonat bregdetare 13/26 gradë celcius
Kosova sot do të ndikohet nga vlera me presion të lartë atmosferik . Moti do të jetë i kthjellet dhe prani të mjegulles përgjatë luginave në oret e para të ditës. Temperaturat do të luhaten në vlera nga 7 deri në 21 gradë celcius.
Sicred