KRYEFAQJA » LAJME » E Martë 21 Nëntor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Martë 21 Nëntor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Shqipëria sot dt 21 Nëntor 2017 po ndikohet nga rryma të ftohta kontinentale. Moti për orët në vijim do jetë me kthjellime dhe vranesira të pakta në mesdite. Era do të jetë me drejtim Veriperendim (NW) me shpejtësi 8m /sek. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 meter në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale.

Zonat malore -4/10 gradë celcius

Zonat e uleta 0/16 gradë celcius

Zonat bregdetare 4/16 gradë celcius

Kosova për ditën e sotme po ndikohet nga masa ajri të ftohta veriore. Moti do jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në relievet malore. Temperaturat do të luhaten -4 grade Celcius vlera më e ulët në mëngjes deri në 8 gradë vlera më e lartë në mesdite.

Meteorologe. Rezarta Xhakollari

Sicred