KRYEFAQJA » LAJME » E Martë 19 Dhjetor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë
E Enjte 25 janar 2018, moti në Shqipëro dhe Kosovë

E Martë 19 Dhjetor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Shqipëria sot, e martë 19 Dhjetor 2017, po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të ftohta veriore. Moti për orët në vijim do jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 15m/sek. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale.

Zonat malore -5/1 grade celcius

Zonat e uleta -1/8 grade celcius

Zonat bregdetare 1/9 grade celcius

Kosova per diten e sotme eshte ne ndikimkin nga masave ajri te ftohta Arktike. Moti do jete me vranesira te dendura. Temperaturat ne ekstremet e tyre do te luhaten -3 grade Celcius vlera me e ulet ne mengjes deri ne 0 grade vlera me e larte ne mesdite.

Meteorologe. Rezarta Xhakollari

Sicred