KRYEFAQJA » LAJME » E Marte 14 Nëntor 2017 , moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Marte 14 Nëntor 2017 , moti në Shqipëri dhe Kosovë

Shqipëria sot dt 14 Nëntor 2017 po ndikohet nga qëndra me presion të ulët atmosferik. Moti për orët në vijim do jetë me vranësira mesatare deri të dendura të alternuara me rreshje shiu të her pas hershme. Era do të jetë me drejtim Jugperendim (SW) me shpejtësi deri në15-20 m/sek në brigjet e Adriatikut dhe detit Jon. Valezimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 2,5 deri në 2,5 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale.

Zonat malore 7/14 gradë celcius

Zonat e uleta 12/18 gradë celcius

Zonat bregdetare 13/20 gradë celcius

Kosova për ditën e sotme po ndikohe nga masa ajri të paqëndrueshme. Moti do të jetë me vranesira mesatare dhe rreshje shiu . Temperaturat do të luhaten 7 gradë vlera më e ulët në mëngjes deri në 13 gradë celcius vlera më e lartë në mesdite.

Meteorologe. Rezarta Xhakollari

Sicred