KRYEFAQJA » LAJME » E Marte 10 Tetor 2017 moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Marte 10 Tetor 2017 moti në Shqipëri dhe Kosovë

Shqipëria sot është në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme. Moti do të jetë me diell dhe vranesira të pakta deri mesatare në orët mesdites përgjatë ultesires Perendimore. Era do të jetë e lehte me drejtim Jugperendim (SW) me shpjetësi 6 m/sek .Valezimi në detet Adriatik dhe Jon do të jetë i forcës 2 me lartesi vale 0,1 deri 0,5 meter.
Temperaturat
Zonat malore 4/21 gradë celcius
Zonat e uleta 4/26 gradë celcius
Zonat bregdetare 8/26 gradë celcius

Kosova do të ndikohet nga masa ajri më të fresketa kontintale .Moti do të jetë i kthjellet dhe vranesira të pakta në relievet malore. Temperaturat do të luhaten në vlera nga 4 deri në 20 gradë celcius.

Sicred