KRYEFAQJA » LAJME » E Hëne, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Hëne, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Vëndi ynë sot do të ndikohet nga masa ajri të paqëndrueshme. Moti do të jetë me vranesira mesatare deri të dendura të shoqeruara me rreshje shiu me intesitet me të lartë në Jug të vëndit, ku do të ketë dhe stuhi të lokalizuara  në oret e para të mëngjesit.
Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtesi deri në 8 m/sek. Valëzimi në detet Adriatik dhe Jon do të jetë 3 deri në 4 ballë në det të hapur.
Temperaturat
Zonat malore  11/20 gradë celcius
Zonat e uleta 14/23 gradë celcius
Zonat bregdetare  16/23 gradë celcius.
Kosova do të ndikhet nga masa ajri të paqëndrueshme më të fresketa me origjinë veriore.
Moti do të jetë me vranesira dhe reshje shiu të pakta.
Temperaturat do të luhaten nga 11 deri ne 19 gradë celcius.
Sicred