KRYEFAQJA » LAJME » E Hëne 9 Tetor 2017 moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Hëne 9 Tetor 2017 moti në Shqipëri dhe Kosovë

Shqipëria sot po ndikohet nga masa ajri të qëndrueshme të thata me origjinë kontinentale. Moti do të jetë me kthjellime dhe vranesira të pakta në relievet malore në orët e mesdites. Era do të jetë me drejtim Veriperendim (NW) me shpejtësi 7 m/sek. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,1 deri në  0,5 meter.
Temperaturat
Zonat malore 3/19 gradë celcius
Zonat e uleta 4/26 gradë celcius
Zonat bregdetare 10/27 gradë celcius
Kosova do të ndikohet nga masa ajri të ftohta veriore. Moti do të jetë me diell dhe prani të mjegulles përgjatë luginave në orët e para të ditës. Temperaturat do të luhaten në vlera 4 deri në 19 gradë celcius.
Sicred