KRYEFAQJA » LAJME » E Hëne 30 Tetor 2017 , moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Hëne 30 Tetor 2017 , moti në Shqipëri dhe Kosovë

Shqipëria sot po ndikohet nga masa ajri relativisht të qëndrueshme. Moti do të jetë me vranesira dhe kthejllime. Era do të jetë me drejtim Veriperendim (NW) me shpejtësi 15 m/sek. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 125 deri në 2,25 meter.

Temperaturat

Zonat malore 6/14 gradë celcius

Zonat e uleta 10/21 gradë celcius

Zonat bregdetare 6/22 gradë celcius

Kosova për diten e sotme do të ndikohet nga presioni i lartë atmosferik. Moti do të jetë i kthjellët dhe vranësira . Temperaturat do të luhaten nga 3 gradë deri në 13 gradë celcius vlera më e lartë.

Meteorologe. Rezarta Xhakollari

Sicred