KRYEFAQJA » LAJME » E Hënë 27 Nëntor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë
E Mërkurë 21 Shkurt 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Hënë 27 Nëntor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Shqipëria sot më 27 Nëntor 2017 po ndikohet nga masa ajri të paqëndrueshme. Moti për orët në vijim do jetë me kthjellime dhe vranësira të dendura në Verilindje dhe Juglindje të shoqëruara me rreshje shiu dhe rreshje bore. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NW) me shpejtësi 15m /sek. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 2,5 deri në 3,5 metra në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale.

Zonat malore 2/8 gradë celcius

Zonat e ulëta 4/15 gradë celcius

Zonat bregdetare 8/16 gradë celcius

Kosova për ditën e sotme po ndikohet nga masa ajri të paqëndrueshme të ftohta veriore. Moti do jetë me vranësira të dendura dhe rreshje bore. Temperaturat do të luhaten 0 gradë celcius, vlera më e ulët në mëngjes, deri në 4 gradë vlera më e lartë në mesditë.

Përgatiti Rezarta Xhakollari, meteorologe.

Sicred