KRYEFAQJA » LAJME » E Hënë 25 Dhjetor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Hënë 25 Dhjetor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Shqiperia sot dt 25 Dhjetor 2017 po vazhdon te jete ne ndikimin e zones me presion te larte atmosferik. Moti per oret ne vijim do jete me diell dhe vranesira te pakta ku nuk do te mungoje mjegulla ne Juglindje.Era do te jete me drejtim Veriperendim (NW) me shpejtesi 7 m/sek. Valezimi do te jete i forces 2 me lartesi 0,2 deri ne 0,5 meter ne det te hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale.

Zonat malore -1/11 grade celcius

Zonat e uleta – 2/15 grade celcius

Zonat bregdetare 2/15 grade celcius

Kosova per diten e sotme po ndikohet nga masa ajri te ftohta te qendrueshme. Moti do jete me diell dhe mjegull pergjate luginave. Temperaturat ne ekstremet e tyre do te luhaten -1 grade Celcius vlera me e ulet ne mengjes deri ne 11 grade vlera me e larte ne mesdite.

Meteorologe. Rezarta Xhakollari

Sicred