KRYEFAQJA » LAJME » E Hëne 20 Nëntor 2017 , moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Hëne 20 Nëntor 2017 , moti në Shqipëri dhe Kosovë

Shqipëria sot dt 20 Nëntor 2017 po ndikohet nga rryma të ftohta veriore . Moti për orët në vijim do jetë me kthjellime dhe vranesira të pakta përgjatë ultësirës perendimore , ndërsa në juglindje deri në mesdite do të ketë rreshje të pakta bore. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 15m /sek. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,5 deri në 2,5 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale.

Zonat malore -1/7 gradë celcius

Zonat e uleta 7/14 gradë celcius

Zonat bregdetare 7/15 gradë celcius

Kosova për diten e sotme po ndikohet nga masa ajri të ftohta veriore. Moti do të jetë me vranesira dhe rreshje bore deri në mesdite. Pasdite rreshjet do të ndërpriten . Temperaturat do të luhaten -2 gradë Celcius vlera më e ulët në mëngjes deri në 5 gradë vlera më e lartë në mesditë.

Meteorologe. Rezarta Xhakollari

Sicred