KRYEFAQJA » LAJME » E Hëne 2 Tetor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Hëne 2 Tetor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Shqipëria sot do të ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të qëndrueshme  me origjinë kontinentale. Moti do të jetë me kthjellime dhe
vranësira të pakta deri në mesatare në zonat malore. Në oret e para të mëngjesit përgjatë luginave do të ketë prani të mjegulles.
Era do të jetë me drejtim Perendim (W) me shpejtësi 6 m/sek, valëzimi në detet Adriatik dhe Jon do të jetë i forcës 2.
Temperaturat:
Zonat malore 7/23 gradë celcius
Zonat e uleta 10/26 gradë celcius
Zonat bregdetare 13/25 gradë celcius.
Kosova do të ndikohet nga masa ajri të qëndrueshme. Moti do të jetë me diell dhe vranësira kalimtare.
Temperaturat do të luhaten në vlera nga 10 deri në 23 gradë celcius.
Sicred