KRYEFAQJA » LAJME » E Hënë 19 shkurt 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë
Analiza e Situates Meteorologjike Gadishulli i Ballkanit do te ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore te paqendrueshme te cilat do te ndikojne ne vendin tone mot te paqendrueshem me rreshje shiu dhe renie te temperaturave. E Hene 19 Shkurt 2018 Fillimi i javes dt 19 Shkurt moti do te jete me vranesira mesatare deri te dendura te cilat do te shoqerohen me rreshje shiu ne te gjithe vendin. Era do te jete me drejtim Verilindje (NE) Juglindje (SE) me shpejtesi 10-20m/sek ne bregdet. Valezimi do te jete i forces 5 lartesi vale 1,5 deri ne 2,5 meter ne det te hapur. Temperaturat min dhe max Zonat malore 2/8 Zonat e uleta 7/14 Zonat bregdetare 10/16 Kosova per diten e Hene dt 19 Shkurt do te jete me mot te vranet rreshje shiu dhe rreshje bore. Temperaturat ne ekstremet e tyre do te luhaten ne vlera nga 0 grade ne mengjes deri ne 6 grade Celcius ne mesdite. E Marte 20 Shkurt 2018 Dita e Marte dt 20 Shkurt ne vend do te mbizoteroje mot i vranet dhe rreshje shiu, ne zonat malore ne lartesite 800-1000 metra mbi nivelin e detit do te kete rreshje bore. Era do te jete me drejtim Juglindje (SE) me shpejtesi 10-20 m/sek ne bregdet. Valezimi do te jete i forces 5 lartesi vale 1,5 deri ne 2,5 meter ne det te hapur. Temperaturat min dhe max Zonat malore 2/5 Zonat e uleta 7/14 Zonat bregdetare 10/16 Meteorologe: Rezarta Xhakollari

E Hënë 19 shkurt 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

 

Gadishulli i Ballkanit do te ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore te paqendrueshme  te cilat do te ndikojne ne vendin tone mot te paqendrueshem  me rreshje shiu dhe renie te temperaturave.

 E Hene 19 Shkurt 2018 

Fillimi i javes dt 19 Shkurt moti do te jete me vranesira mesatare deri te dendura te cilat do te shoqerohen  me rreshje shiu ne te gjithe vendin. Era do te jete me drejtim  Verilindje (NE) Juglindje (SE) me shpejtesi 10-20m/sek ne bregdet.Valezimi do te jete i forces  5 lartesi vale 1,5 deri ne 2,5 meter ne det te hapur. 

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore  2/8

Zonat e uleta    7/14

Zonat bregdetare 10/16 

Kosova per diten e Hene dt 19 Shkurt do te jete me mot te vranet rreshje shiu dhe rreshje bore. Temperaturat ne ekstremet e tyre do te luhaten ne vlera nga 0 grade ne mengjes deri ne 6 grade Celcius ne mesdite.  

E Marte 20 Shkurt 2018 

Dita e Marte dt 20 Shkurt ne vend do te mbizoteroje mot i vranet dhe rreshje shiu, ne zonat malore ne lartesite 800-1000 metra mbi nivelin e detit do te kete rreshje bore. Era do te jete me drejtim Juglindje (SE) me shpejtesi 10-20 m/sek ne bregdetValezimi do te jete i forces  5 lartesi vale 1,5 deri ne 2,5 meter ne det te hapur. 

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore  2/5

Zonat e uleta    7/14

Zonat bregdetare 10/16  

MeteorologeRezarta Xhakollari 

 

Sicred