KRYEFAQJA » LAJME » E Enjte 28 dhjetor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Enjte 28 dhjetor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Shqiperia sot dt 28 Dhjetor 2017 po ndikohet nga qendra me presion te ulet Atmosferik. Moti per oret ne vijim do jete me vranesira te dendura te shoqeruara me rreshje shiu she stuhi pergjate Ultesires perendimore, ndersa ne Verilindje dhe Juglindje do te kete rreshje bore. Era do te jete me drejtim Jug (S) me shpejtesi 15-25 m/sek. Valezimi do te jete i forces 6 me lartesi 2,5 deri ne 4,0 meter ne det te hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale.

Zonat malore 5/8 grade celcius

Zonat e uleta 10/15 grade celcius

Zonat bregdetare 9/16 grade celcius

Kosova per diten e sotme po ndikohet nga masa ajri te paqendrueshme. Moti do jete me vranesira te dendura dhe rreshje shiu. Temperaturat ne ekstremet e tyre do te luhaten 3 grade Celcius vlera me e ulet ne mengjes deri ne 7 grade vlera me e larte ne mesdite.

Meteorologe. Rezarta Xhakollari

Sicred