KRYEFAQJA » LAJME » E Enjte 26 Tetor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Enjte 26 Tetor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Shqipëria sot po ndikohet nga vlera te larta të presionit atmosferik. Moti do të jetë i kthjellët dhe vranësira të pakta në relievet malore dhe përreth tyre. Era do të jetë me drejtim Veriperendim (NW) me shpejtësi deri në 7 m/sek . Valëzimi në detet Adriatik dhe Jon do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,1 deri në 0,5 meter.

Temperaturat

Zonat malore 4/21 gradë celcius

Zonat e uleta 5/24 gradë celcius

Zonat bregdetare 11/23 gradë celcius.

Kosova do të ndikohet nga masa ajri më të freskëta me origjinë kontintale. Moti do të jetë me kthjellime dhe prani të mjegulles në pjesen e parë të ditës.

Temperaturat do të luhaten në vlera nga 5 deri në 18 gradë celcius.

Sicred